Mesto Gelnica

staršie správy

Liga mládeže Spiša

TJ Slovan Gelnica

*** Družstvo CVČ vo 4. lige na 10. priečke po prehre so Slovinkami .... viac v "Súťaže".

*** B družstvo po víťazstve vo Vernári a prehre doma so St.Ľubovňou nakoniec skončilo na 5. mieste.

*** Mládež rýchlou hrou Kežmarok C nezdolala, na predných šachovniciach súper mal však hráčov o 400 ELO silnejších ...Najbližšie v akcii B družstvo vo Vernári.

*** Body pribudli iba skromne, v derby rezervných týmov Gelnice a Margecian nakoniec remíza ***

*** Azda celý ročník bude lepší, ako sme ho začali. Prehralo B družstvo aj A-družstvo smolne v Sabinove a Prešove. Aspoň CVČ vyhralo v Bijacovciach. Bude to asi ťažký ročník***

*** Pozývame všetkých členov šachového oddielu, našich licenčných hráčov a ich rodinných príslušníkov na "guláš party" v sobotu 26.5.2012 do areálu CVČ Gelnica ***

*** Naša mládež v Poprade na LMS - vo svojej vekovej kategórii 3. A.Hupka 5/7, 6. E.Macejko 5/7, 8. P.Šuster 4,5/7, ostatní priemerne ***

*** Blahoželáme Ferovi Brutovskému k životnému jubileu, ďalší bývalý mladý šachista v klube 50 ***

*** záver 3. ligy priniesol B-čku 5. priečku po veľmi smolnej remíze s Bijacovcami ***

*** Skončila už aj 4. liga, nikdy sme nemali ambíciu skončiť v popredí, príležitosť dostali deti a ich "servismani" - 9. miesto ***

*** S Prešovmi sme na šachovniciach mali na dve víťazstva, nakoniec iba 1 remíza a pokles z 3. na stále veľmi dobré 5. miesto ***

*** B družstvo tretikrát za sebou zvíťazilo so SNV ***

*** B družstvo sa drži v závese za vedúcou štvoricou aj vďaka víťazstvu nad susedmi z Margecian***

*** súťaže družstiev zatiaľ zvládame veľmi dobre *** *** v Lendaku na LMS z našich najlepší Erik Macejko *** *** súťaže sú v plnom prúde - 2., 3. aj 4. liga - výsledky sú v "Súťaže" *** *** A družstvo vyhralo v oboch zápasoch dvojkola *** *** Družstvo CVČ remizovalo v 4. lige *** *** V LMS sa darilo A. Hupkovi, ktorý vyhral svoju kategóriu a celkovo skončil na peknom 5. mieste z 87 zúčastnených ***

*** *** Všetky ciele oddielu pre skončenú sezónu 2010/2011 splnené. Síce až v poslednom kole sa všetko dostalo do želaného stavu, avšak o to bola radosť z postupu A družstva do 2. ligy a záchrany B družstva v 3. lige väčšia. Okrem snahy našich šachistov pomohla aj bojovnosť susedov z Prakoviec a Popradčanov v zápasoch s našimi konkurentmi Viac nájdete v odkazoch v sekcii Čo je nové? v článku v Korzári a na šachových stránkach*** ***

*** naša gulášová gardenparty 2010 sa vydarila - početná účasť v krásnom počasí, guláš bol dobrý, pojedol sa celý (vďaka Jurajovi Vilčkovi), nikto si neublížil, zaujalo nás množstvo aktivít - hral sa futbal, tenis, záhradný šach, stolný tenis !!! turnaj so 17 účastníkmi, podľa rozmazaných fotografií veľmi rýchly !!!, bedminton, "bešedovalo še" aj čo to popilo na zdravie oslávencov - v ten deň 50-níka Peťa Kiseľa, dávnejšieho 50-níka Zdenka Majlátha a vtedy budúceho 40-níka Ľuba Kollára ***

*** výsledky 5. kola Ligy mládeže Spiša 2009/2010 , ktoré sa konalo v Poprade, sú na www.lms.chess.sk v odkaze „Výsledky“, celkové poradie je v odkaze „Tabuľky“, A. Kollár je majstrom Spiša, D. Kollár a R. Lacko skončili na 3. mieste vo svojich vekových kategóriách ***

*** V Gelnici sme usporiadali 4. kolo Ligy mládeže Spiša 2009/10, medzi 58 zúčastnenými sa nestratili ani Gelničania, ktorí boli v hojnom počte - 13, a aj úspešní - 1. Petko, 2., Turzák, 3. Lacko, 1. Kollár A., 3. Saxa M. ***

*** A-družstvo v najdôležitejšom zápase neuspelo a prehralo so Starou Ľubovňou 3:5, šťastie stálo na strane súpera***

*** Dorastencom sa tentoraz v medzikrajskom kole nedarilo a skončili na 5. mieste. ***

*** Dorastenecké družstvo Gelnice v zložení Turzák M. ml., Kopnická H. (posila z Popradu), Kollár A. a Lacko R. obhájilo minuloročné prvenstvo na majstrovstvách Košického kraja. K úplnej spokojnosti však chýbalo víťazstvo nad UPJŠ Košice A, pretože vzájomná remíza sa prenáša do medzikrajskej etapy. ***

*** Na novoročnom blicáku dvojíc v Margecanoch sa z našich najviac darilo otcovi a synovi Viliamovi Regecovi, ktorí skončili na 14. mieste a P. Petkovi s M. Turzákom ml., ktorí skončili na 22. mieste zo 44 dvojíc a vyhrali kategóriu do 1800 ELO. ***

*** M. Turzák ml. na MSR stredných škôl v Liptovskom Mikuláši obsadil výborné 8. miesto ***

*** Pohár obce Hranovnica v rapid šachu - 21. Turzák M. ml., 31. Lacko R., 34. Ridzik E., 47 Kollár A. medzi 55 účastníkmi ***

*** na MSR mládeže v rapide v Prešove Turzák (10.) do 20 r., do 16 r. Lacko (17.) a Kollár(15.) ***